0
KOSZYK
Brak produktów
RAZEM: 0.00 zł

Dla Konia - Pasze Dla Koni

Dietetyczne pasze dla koni pełnią kluczową rolę w zbilansowanym żywieniu tych zwierząt. Posiadają różny skład, który należy dobrać do zapotrzebowania konia, w tym również ze względu na kalorie. To zapewni dobrą kondycję i zdrowy wygląd. Jakie są rodzaje pasz dla koni?

Dietetyczne pasze dla koni na problemy z żołądkiem

Dietetyczne pasze dla koni z zawartością wysoko przyswajalnego błonnika, oleju oraz pro i prebiotyków są polecane w celu utrzymania konia w dobrej kondycji. Poza tym składniki te wywierają korzystny wpływ na układ pokarmowy, co przekłada się na dobrą kondycję zwierzęcia. Ten rodzaj paszy nie zawiera w składzie zbóż i melasy, przez co polecany jest dla koni na diecie o niskiej zawartości kalorii. Z powodzeniem zastępuje siano u koni z problemami uzębienia oraz wrzodami żołądka i skłonnościami do ochwatu. Poza tym zawiera zestaw witamin i minerałów, które wpływają na dobrą kondycję zwierzęcia.

Pasze dla koni sportowych

To kolejny rodzaj pasz, który posiada odpowiednie składniki. W szczególności polecany jest koniom sportowym, które potrzebują dużo zapasów energii podczas treningów i zawodów. W ich składzie znajdują się mikroelementy, witaminy, błonnik i duże stężenia białka, które jest podstawowym budulcem mięśni. Dostępne są w postaci sypkiej lub kostek - w zależności od upodobań konia. 

Naturalne pasze dla koni  zagrożonych ochwatem

Niektóre konie są zagrożone ochwatem, dlatego w takim przypadku polecane są pasze, które nie zawierają w składzie melasy. Można je również podawać kucom i koniom w starszym wieku. Przeznaczone dla koni: w boksie, rekreacyjne, hodowlane jak i sportowe. Do głównych składników należą: biotyna, cynk i miedź, które korzystnie wpływają na wygląd sierści, włosia i kopyt. Charakteryzują się niskim stężeniem skrobi i cukrów oraz nie zawierają sztucznych konserwantów. Dlatego ten rodzaj pasz jest polecany koniom ze skłonnościami do ochwatu. 

Pasze dla koni  nadpobudliwych

Pasze dla koni nadpobudliwych posiadają w składzie niski poziom skrobi oraz nie zawierają zbóż. Jako środek wyciszający stosowany jest magnez, który wpływa na pracę układu nerwowego i mięśniowego. Poza tym optymalne stężenie witamin i minerałów zapewnia prawidłowe funkcjonowanie organizmu konia. Polecane dla koni o niskim lub średnim zapotrzebowaniu energetycznym. Pierwiastki takie jak:  selen, mangan, miedź i cynk utrzymują kopyta, sierść i włosie konia w dobrej kondycji. 

Dietetyczne pasze dla koni starszych

Pasze dla koni starszych dostarczają lekkostrawnych kalorii, ponieważ zwierzęta te mają zwiększone zapotrzebowanie energetyczne. Pozwalają utrzymać prawidłową masę ciała i kondycję. W ich składzie znajduje się niska zawartość skrobi i cukru, przez co są bezpieczne dla koni z problemami układu pokarmowego. Glukozamina wspomaga regenerację stawów i tym samym utrzymuje ich sprawność. Pasza jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla starszych i aktywnych koni, jak przebywających w boksie. 

Naturalne pasze dla koni stanowią podstawę diety zbilansowanej odpowiednio do wieku i stanu zwierząt. Posiadają różne stężenie poszczególnych składników, co umożliwia optymalne żywienie konia w celu zapewniania dobrej kondycji. Warto również stosować pasze w stosunku do zapotrzebowania kalorycznego konia, dzięki czemu uzyska optymalny poziom energii.

TWÓJ WYBÓR:  PASZE DLA KONI    
                 
  STRONA     z   1
                 
  STRONA     z   1
TRM
NAF
Gain
SPILLERS
BUCAS
VetSpec
Winergy

Popularne wyszukiwania:

Spillers Senior Conditioning Mix dla psa pasza dla konia suplementy dla koni ochrona przed owadami akcesoria dla koni dla jeźdźca dla konia dla kota GAIN akcesoria jeździeckie Elektrolity dla koni Natural Animal Feeds Kurasyn TRM Kurasyn 360x pasza hodowlana pasze dla koni pielęgnacja koni SPILLERS TRM NAF Magic NAF Magic Liquid NAF pasze dla koni sportowych suplementy TRM Stride pierwsza pomoc karma dla psów Equilibrium karma dla kotów mydło do siodła VetSpec szampon dla konia karma dla szczeniąt probiotyki dla koni prebiotyki pielęgnacja sprzętu jeździeckiego olej do siodła TRM Kurasyn 360x 3,75L TRM Kurasyn 360x 1L NAF Superflex 5l NAF Superflex 2l NAF Superflex 1l Spillers Alfalfa Pro Fibre Spillers Daily Fibre Spillers Conditioning Fibre sieczka Spillers sieczka Spillers Happy Hoof Spillers Responce Instant Energy Mix Spillers Responce Slow Release Energy Cubes Spillers Responce Slow Release Energy Mix Spillers Oat Balancer Mix Spillers High Fibre Cubes Spillers Conditioning Cubes Spillers Conditioning Mix Spillers Meadow Herb Mix Spillers Horse & Pony Cubes Spillers Cool Mix NAF Superflex Senior NAF Braid It Up NAF Plait It Up NAF Superflex Liquid NAF Superflex glinka chłodząca dla konia żel chłodzący dla konia zel chłodzacy dla koni glinka chłodząca dla koni glinka rozgrzewająca dla koni glinka rozgrzewajaca dla konia Pasza Spillers Pasza dla koni Pasza na miesnie dla koni Preparat na stawy dla koni Preparat na stawy dla psa Suplement na stawy dla psa Preparat na stawy dla psów Stride Preparat na stawy dla psa Superflex Preparat na stawy dla konia Superflex suplement na stawy dla konia pasza Gain Suplementy na stawy dla psa Środki na stawy dla psa suplementy na kości i stawy psa witaminy na stawy dla psa Choroba zwyrodnieniowa stawów u psów
Kupon 10%
Dlaczego VETFactory?

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Chcę otrzymywać informacje o promocjach i nowościach sklepu internetowego www.vetfactory.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Usługodawcę dla celów związanych z usługą subskrypcji Newslettera.

   
Administratorem Twoich danych osobowych i podmiotem prowadzącym sklep internetowy VETfactory.pl jest Rafał Gdaniec, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą: Vfactory - Rafał Gdaniec wpisaną do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, adres głównego miejsca wykonywania działalności w Jabłonnie, ul. Szarych Szeregów 20, kod pocztowy: 05-110, posiadający numer NIP: 584-133-77-75, REGON: 017275360 .

Dane będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera i przechowywane do chwili rezygnacji z subskrypcji.

Przysługuje Ci prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. W tym celu możesz kontaktować się z działem obsługi klienta Vfactory pod adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby.

Więcej informacji: www.vetfactory.pl/ODO
© VETFACTORY   |   ALL RIGHTS RESERVED   |   DESIGNED BY MOUTON.PL