Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dieta koni nadpobudiwych

2019-06-15
Dieta koni nadpobudiwychvetfactory.pl Paziewski Patryk administrator Profil Wyloguj się Zamówienia Produkty Raporty Menu Newslettery Ustawienia Blogi Blogi Edycja Blogu dodanie: 2019-06-15 14:52:13 edycja: 2019-07-02 14:57:53 dodanie pozycji w blogu zdjęcia blogu data wpisu: 2019-06-15 14:43:33 Typ: Konie polski tytul: Dieta koni nadpobudiwych Dieta koni nadpobudiwych​ polski abstrakt: Dieta jest jednym z czynników wpływających na zachowanie koni, jednakże jeżeli chcemy zapanować nad ich nadmierną pobudliwością powinniśmy zastanowić się czym je żywimy. Dieta jest jednym z czynników wpływających na zachowanie koni, jednakże jeżeli chcemy zapanować nad ich nadmierną pobudliwością powinniśmy zastanowić się czym je żywimy.​ polski treść: Rozpoczynamy cykl porad dotyczących żywienia koni. Na początek zdecydowaliśmy się poruszyć temat diety koni nadpobudliwych.
Dieta jest jednym z czynników wpływających  na zachowanie koni, jednakże jeżeli chcemy zapanować nad ich nadmierną pobudliwością powinniśmy zastanowić się czym je żywimy.
Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą zachować spokój nawet najbardziej pobudliwym koniom:
·         Dieta może wpływać na powstawanie nadmiernej pobudliwości u koni na jeden z dwóch sposobów; po pierwsze poprzez dostarczanie nadmiaru energii (energia = kalorie), a po drugie poprzez dostarczanie wysokiego poziomu skrobi (a czasami również cukru). W rzeczywistości karmienie paszą treściwą o wysokim poziomie skrobi zbożowej (np. owsem) jest najczęstszą przyczyną pobudliwości związanej z dietą.
·         Postaraj się zwiększyć udział paszy objętościowej (siana, sieczki) w diecie swojego konia, a jeżeli wygląda on dobrze i nie potrzebuje dodatkowych kalorii rozważ uzupełnienie diety o jeden z dostępnych „balanserów” (np. Spillers Daily Balancer)


·         Dobieraj dawkę żywieniową dostosowaną do aktualnej kondycji twojego konia Nie staraj się go karmić „na zapas” przewidując bardziej intensywną pracę (np. cięższy trening czy udział w zawodach).
·         By zredukować nadpobudliwość, podawana pasza nie musi być wolna od cukru czy melasy. Znacznie ważniejsze jest zmniejszenie poziomu skrobi, bo to głównie jej wysoki poziom ma wpływ na nadmierne pobudzenie.
·         Ilość skrobi zbożowej jaka jest tolerowana przez konie jest różna i nie da się określić poziomu po przekroczeniu którego konie stają się pobudliwe. Każdy koń będzie reagować inaczej. Dobrze jest wybierać pasze gdzie poziom skrobi mieści się w granicach 10-15%, a jeżeli twój koń potrzebuje większej dawki energii, wtedy warto zastanowić się nad paszą o większej zawartości oleju. Pamiętaj, że olej dostarcza ok. 2,5 raza więcej energii niż zboża i co najważniejsze nie dostarcza skrobi.
·         Jeżeli zdecydujesz się na dodanie oleju do diety swojego konia, rób to stopniowo i co równie ważne upewnij się, że zapewniłeś również wystarczający poziom witaminy E (100iu witaminy E na 100ml oleju).
·         Unikaj pasz w postaci musli, nawet tych opisanych jako „nie pobudzające”. Ze względu na procesy technologiczne i użyte komponenty, musli będzie zawsze bardziej bogate w skrobię niż granulaty.
·         Dodatkowo rozważ uzupełninie diety o  suplementy uspokajające (np. NAF Magic lub TRM Good As Gold).
 
 
english tytul: english abstrakt: english treść: kod do wklejenia z youtube: obecne zdjęcie: usuń foto zdjęcie (duże, skalowalne do 350 x 250): Nie wybrano pliku publikuj na facebook: tak nie status: wyświetlaj ukryj © Copyright mouton.pl 2024. All Rights Reserved. Podtrzymanie sesji za: 158 sekund
Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 3 opinie
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-13
Szybka wysyłka. Pasze bardzo dobrej jakości. Polecam
2024-04-10
jest super miła obsługa i sprawna dostawa
pixel