Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak dbać o stawy konia?

2023-04-03
Jak dbać o stawy konia?Koń kuleje! To jedno, krótkie zdanie jest w stanie zelektryzować każdego jeźdźca i hodowcę. Urazy stawów koni są niestety częste i powszechne. Czasami jest to wynik nieszczęśliwego zdarzenia, gdy koń w trakcie treningu lekko nadwyręży staw, niestety bardzo często jest to wynik postępującej degeneracji związanej z wiekiem, treningiem w złych warunkach, otyłością lub brakiem suplementacji. Dbając o stawy konia należy przede wszystkim zapewnić mu właściwą dietę i odpowiednią dawkę ruchu, które pomogą w utrzymaniu zdrowych stawów. Oto kilka wskazówek:
 1. Dieta: W diecie konia powinno być odpowiednio zbilansowane stężenie składników odżywczych, w szczególności aminokwasów, witamin i minerałów, które wpływają na kondycję stawów. Konie potrzebują dużo białka i wapnia, aby utrzymać silne kości i stawy. Ma to szczególne znaczenie u młodych osobnikow w okresie wzrostu. Z kolei niedobór magnezu może prowadzić do stanów zapalnych i objawów bólowych w obrębie stawów.
 2. Suplementy: Należy stosować suplementy, które pomagają utrzymać zdrowie stawów. Wiele z nich zawiera takie substancje czynne jak: glukozamina, chondroityna, kwas hialuronowy czy msm, które pomagają w regeneracji chrząstki stawowej i zmniejszają stan zapalny.
 3. Ćwiczenia: Codzienna dawka ruchu może pomóc utrzymać zdrowe stawy konia. Wskazane jest regularne wykonywanie ćwiczeń rozgrzewających przed treningiem i stretching po nim. Dzięki temu stawy są lepiej ukrwione, a mięśnie i ścięgna są bardziej elastyczne.
 4. Zapewnienie odpoczynku: Konie potrzebują czasu na regenerację mięśni i stawów. Ważne jest, aby zapewnić im wystarczającą ilość odpoczynku, szczególnie po intensywnym treningu lub zawodach.
 5. Kontrola wagi: Nadwaga jest jednym z czynników ryzyka chorób stawów u koni. Dlatego ważne jest, aby kontrolować wagę konia i utrzymywać ją w zdrowym zakresie.
 6. Kontrola stanu zdrowia: Regularne wizyty weterynarza pomagają wczesniej wykryć choroby stawów oraz innych problemów zdrowotnych. Wczesne rozpoznanie choroby pozwala na szybsze wdrożenie odpowiedniego leczenia i minimalizuje ryzyko powikłań.

Pamiętaj, że każdy koń jest inny, a jego potrzeby mogą się różnić. Ważne jest, aby dostosować dietę, treningi i suplementy diety do indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia Twojego konia.

Sprawdzone preparaty na stawy dla koni

Jeśli chodzi o preparaty na stawy, na rynku dostępnych jest wiele produktów wspierających aparat ruchu koni . Jednakże, wybór konkretnego preparatu powinien zależeć od specyficznych potrzeb i warunków zdrowotnych konkretnego konia. Ponadto, ważne jest, aby zawsze wybierać preparaty od renomowanych producentów i dostawców, aby mieć pewność, że skład i jakość produktu są odpowiednie dla potrzeb naszego konia Kości I Stawy - www.vetfactory.pl Preparat wspomagający stawy powinno zacząć się stosować profilaktycznie zanim wystąpią zmiany zwyrodnieniowe. Doskonałym rozwiązaniem będzie NAF Superflex Liquid lub NAF Superflex Powder.a w przypadku koni starszych NAF Superflex Senior

Co powinny zawierać suplementy na zdrowe stawy?

Suplementy na zdrowe stawy konia powinny zawierać składniki, które pomogą w utrzymaniu elastyczności i zdrowia stawów oraz w łagodzeniu bólu i stanów zapalnych często występujących w chorobach stawów koni i u koni starszych . W skład takiego suplementu powinny wchodzić:
 1. Glukozamina i chondroityna - to składniki, które odgrywają ważną rolę w utrzymaniu zdrowia chrząstki stawowej i pomagają w odbudowie uszkodzonej tkanki chrzęstnej.
 2. MSM - to organiczny związek siarki, który pomaga w redukcji stanów zapalnych i bólu stawów.
 3. Kwas hialuronowy - to substancja, która występuje naturalnie w organizmie i pomaga w utrzymaniu elastyczności stawów.
 4. Kolagen - to białko, które jest ważnym składnikiem tkanki łącznej i może pomóc w regeneracji uszkodzonej tkanki.
 5. Omega-3 - kwasy tłuszczowe z grupy omega-3 pomagają w redukcji stanów zapalnych i bólu stawów.
 6. Witaminy i minerały - witamina C, witamina E, selen i miedź są ważnymi składnikami suplementów na zdrowe stawy, ponieważ pomagają w utrzymaniu zdrowia stawów i tkanki łącznej.

Ważne jest, aby zwrócić uwagę na jakość składników i dawkowanie suplementu.

Preparaty na stawy u koni - zalety stosowania

Preparaty na stawy u koni to suplementy diety lub leki, które są stosowane w celu wspierania zdrowia i funkcjonowania stawów u tych zwierząt. Stosowanie takich preparatów może przynieść wiele korzyści, takich jak:
 1. Zapobieganie chorobom stawów: Preparaty na stawy u koni zawierają składniki, takie jak glukozamina, chondroityna i MSM, które mogą pomóc w utrzymaniu zdrowych stawów i zapobiegać chorobom stawów.
 2. Leczenie chorób stawów: Jeśli koń już cierpi na chorobę stawów, preparaty na stawy mogą pomóc w łagodzeniu objawów, takich jak ból, sztywność i trudności w poruszaniu się. Preparaty tę nalezy rozwazyć w chorobach stawów.
 3. Poprawa funkcjonowania stawów: Preparaty na stawy u koni mogą poprawić elastyczność, ruchomość i funkcjonowanie stawów koni , co może przyczynić się do zwiększenia wydajności i komfortu pracy końmi sportowymi.
 4. Wspomaganie procesu rekonwalescencji: Preparaty na stawy u koni mogą również wspierać proces gojenia urazów stawów, takich jak kontuzje i skręcenia.
 5. Bezpieczeństwo i skuteczność: Preparaty na stawy u koni są często bezpieczne i skuteczne, a ich stosowanie może pomóc uniknąć lub ograniczyć konieczność stosowania leków przeciwbólowych.

Profilaktyka stawów koni jest kluczowo ważna. Mitem jest, że podanie suplementów wspomagających stawy już we wczesnym okresie treningu uodporni organizm konia na działanie tych preparatów u starszych koni.

Skorzystaj z promocji -20% na preparaty na stawy.
Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 33 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-28
Szybko i sprawnie. Polecam
2024-06-14
super
pixel