Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zdrowy układ kostny - od źrebaka do zwycięzcy

2022-01-13
Zdrowy układ kostny - od źrebaka do zwycięzcyCALPHORMIN jest unikalnym suplementem, który zawiera doskonale wyważoną  kombinację makroelementów, pierwiastków śladowych i aminokwasów, jak również naukowo udowodnione źródło biodostępnego krzemu w postaci zeolitu sodu.
 

Każdy hodowca martwi się, czy jego nowo narodzone źrebię wyrośnie na świetnego sportowca, zdolnego wytrzymać rygor treningowy, wystartować w wyścigu lub konkurować w innych dyscyplinach. W wyścigach oczekuje się, że niedojrzały dwulatek będzie galopował z prędkością zbliżoną do 55km  na godzinę, mimo że jego szkielet nie jest jeszcze w pełni rozwinięty. W innych dyscyplinach, takich jak ujeżdżenie czy skoki przez przeszkody, na szkielet działają równie duże siły, już od najmłodszych lat.

Częstotliwość występowania rozwojowych chorób ortopedycznych (DOD), w tym osteochondrozy, może być wysoka u źrebiąt, a niedawne badania epidemiologiczne wykazały ogólną częstość występowania DOD wśród koni pełnej krwi angielskiej na poziomie 60% (Lepeule et al. 2008). Rasy gorącokrwiste wykazywały najwyższą częstość występowania DOD (80%) Kłusaki francuskie  (63%) i koń pełnej krwi angielskiej (60%). Chociaż czynniki ryzyka związane z DOD są złożone, wiadomym jest, że żywienie, pod względem dostępności i równowagi minerałów, ma decydujące znaczenie (Mcllwraith 2005).

Fundamenty zdrowego szkieletu konia i jego przyszłych sukcesów sportowych mogą być stworzone zanim jeszcze się urodzi. Zapewnienie klaczom odpowiedniego spożycia i równowagi makro minerałów, pierwiastków  śladowych i aminokwasów w diecie, jest kluczowe, ponieważ pozwala przekazać je źrebakowi, zarówno jeszcze w macicy jak i po urodzeniu wraz z mlekiem. TRM CALPHORMIN zapewnia młodym koniom najlepszy start, jaki mogą uzyskać, początkowo poprzez suplementację klaczy, a następnie poprzez bezpośrednie karmienie źrebiąt i młodych koni. Dalsze podawanie młodym, szybko rosnącym koniom CALPHORMIN pomaga utrzymać optymalny wzrost i rozwój kości.

CALPHORMIN pomaga zbilansować dietę o składniki odżywcze, o których wiadomo, że są kluczowe dla prawidłowego rozwoju układu kostnego.

WYNIKI BADAŃ

TRM CALPHORMIN został poddany kluczowym badaniom na klaczach hodowlanych w celu potwierdzenia skuteczności działania preparatu. 38 źrebiąt z 5 różnych stadnin zostało poddanych badaniom rentgenowskim w celu określenia występowania problemów związanych ze wzrostem w stawach skokowych i rzepce (prawej i lewej) oraz w pęcinach (prawej i lewej, z przodu i z tyłu). Kolejna ciąża tych klaczy była monitorowana, ale w tym przypadku podawano CALPHORMIN jako dodatek do ich normalnej diety (która pozostała niezmieniona). Zwrócono również uwagę na dobór ogierów, aby zapewnić, że żaden efekt genetyczny nie wpłynie na wyniki badania. O podobnej porze roku rodzeństwo pierwszej grupy kontrolnej źrebiąt, urodzone przez tę samą matkę, również zostało poddane badaniu rentgenowskiemu według tego samego protokołu. Wyniki wykazały statystycznie istotne i wyraźne zmniejszenie częstości występowania zmian w stawach (p<0,05).

Brak równowagi żywieniowej został uznany za jeden z potencjalnych czynników w rozwoju DOD u młodych, rosnących koni. CALPHORMIN pomaga zbilansować dietę w składniki odżywcze, o których wiadomo, że są krytyczne dla prawidłowego rozwoju szkieletu. U rozwijających się koni głównymi składnikami pokarmowymi są białko, wapń, fosfor, miedź, cynk i lizyna. Istotne jest również utrzymanie własciwej kaloryczności paszy. Minimalne wymagania dla koni dla każdego z tych składników odżywczych zostały opublikowane przez National Research Council (NRC, 1989); jednakże w niektórych przypadkach optymalne spożycie dla utrzymania normalnego wzrostu może być znacznie wyższe. CALPHORMIN to źródło wszystkich tych składników odżywczych w starannie zbilansowanej i smacznej formie, która zapewnia dostarczenie składników odżywczych, dla optymalnego rozwoju szkieletu.  
Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 3 opinie
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-13
Szybka wysyłka. Pasze bardzo dobrej jakości. Polecam
2024-04-10
jest super miła obsługa i sprawna dostawa
pixel