- TRM Chelated Cooper Syrup to syrop miedziowy, który został opracowany w celu zapewnienia koniom łatwo przyswajalnej formy miedzi.
Chelated Copper firmy TRM to miedź chelatowana aminokwasami. Jaka jest różnica między miedzią chelatowaną a miedzią nieorganiczną? Nieorganiczna miedź to miedź pobrana z ziemi w procesie wydobywczym. Przykładami nieorganicznych produktów miedziowych są siarczany miedzi i węglany miedzi. Mogą być tanie, ale nie są wysoko przyswajalne!
Chelatowana miedź TRM to miedź organiczna. To jedyny efektywny sposób na doustne uzupełnianie miedzi u koni. Chelowana miedź jest związkiem organicznym o zawartości metalu, w którym jon metalu (Cu ++) w związku jest otoczony i związany z materią organiczną. Ta materia organiczna to aminokwasy. Miedź musi być w neutralnej i stabilnej formie, aby mogła zostać wchłonięta.
Na większości terenów Polski występuje głęboki deficyt występowania miedzi w glebie.
Czynniki hamujące wychwyt miedzi:
- pH gleby - zbyt kwaśne lub zbyt zasadowa
- Nadmiar cynku
- Nadmiar fosforanu (substancja zanieczyszczająca nawóz)
- Nadmiar witaminy C
- Ługowanie gleby
- Niewłaściwa zawartość wilgoci w glebie
- Krew - niedokrwistość jest znana u zwierząt. Miedź jest niezbędna jako składnik enzymatyczny w tworzeniu RBC.
- Naczynia krwionośne - Niedobory miedzi mogą prowadzić do pęknięć w aorcie lub głównej tętnicy macicznej, zwłaszcza u klaczy starszych.
- Kości – nieprawidłowości występujące w układzie kostnym charakteryzują prawie wszystkie zwierzęta z niedoborem miedzi (zwłaszcza młode). Niedobory enzymu miedziowego oksydazy lizynowej powodują słabe tworzenie kolagenu i kości. Jest to obecnie uważane jako jeden z czynników predysponujących do ortopedycznej choroby rozwojowej (Developmental Orthopaedic Disease - DOD).
- Choroby DOD obejmują:
- Kątowe deformacje kończyn
- Woblery
- Budowę wadliwą chrząstki
- Osteochondrozę
- Komórki nerwowe - demielinizację charakteryzuje niedobór miedzi.
- Włosy i sierść - matowość i szorstkość włosów i sierści.
- Zmiany enzymatyczne - Miedź jest niezbędna do życia. Dzieje się tak, ponieważ miedź jest potrzebna dla co najmniej 12 znanych metaloenzymów.
Dawkowanie: Podawać do paszy.
Dorosłe konie: podawaj 25 ml dziennie.
Źrebięta i roczniaki: podawaj 15 ml dziennie.
Skład (w 25ml): E4 Miedź (jako chelat miedziowy glicyny, hydrat) - 200 mg
Analiza:
- Surowe Białko 0,9%
- Surowy Popiół 1%
- Olej <0,5%
- Wilgotność 34,3%
- Sód <0,01%
Napisz swoją opinię
Zapytaj o produkt